• info@avaskinclinic.com
  • 02177979660

بلفاروپلاستی چیست؟

عضلات اطراف چشم در ابراز احساسات از طریق چشم بسیار نقش موثری دارند. در روند پیر شدن، تغییراتی در این عضلات و پوست روی انها به صورت شلی و افزایش چین ایجاد می شود. جراحی پلک -بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) در بازگرداندن این تغییرات به حالت جوانی به طور موثر عمل می کند و امروزه این کار به صورت شایع انجام می شود.
بلفاروپلاستی (به یونانی: blepharon ، “پلک” + plassein “به شکل”) عمل جراحی پلاستیک برای اصلاح نقص ، ناهنجاری ها و بدشکل شدن پلک ها است و برای اصلاح زیبایی شناسی ناحیه چشم صورت با برداشتن و یا از بین بردن مجدد (یا هر دو) بافت های اضافی مانند پوست و چربی و تقویت بافت های عضلانی و تاندونی مربوطه انجام می شود. ناحیه از ابرو تا قسمت فوقانی گونه. این روش بیشتر در بین خانمها متداول است ، که تقریباً ۸۵٪ از روشهای بلفاروپلاستی را در سال ۲۰۱۴ در ایالات متحده و ۸۸٪ از این روشها در انگلستان به خود اختصاص داده اند.
اهداف عملی یک روش بلفاروپلاستی بازگرداندن عملکرد صحیح به پلک (های) آسیب دیده و ترمیم زیبایی ناحیه چشم است که با از بین بردن پوست اضافی از پلک (های) حاصل می شود ، صاف کردن ماهیچه های زیرین چشم ، سفت کردن ساختارهای پشتی و چربی اضافی در ناحیه بازگشتی چشم ، دوباره چربی و دوباره چربی زدایی ، تا بتواند یک انتقال آناتومیک صاف از پلک تحتانی به گونه ایجاد کند.
در یک عمل جراحی چشم ، اصلاح یا اصلاح معمول (یا هر دو) از پلک های فوقانی و تحتانی و از بافت های اطراف ابروها ، ناحیه پل بینی فوقانی و قسمت های فوقانی گونه ها وجود دارد از طریق اصلاح پوشش های پریوستال استخوان های صورت که مدار را تشکیل می دهند (سوکت چشم). پریوستوست شامل بافت های همبندی دو لایه است که استخوان های بدن انسان را در بر می گیرد:
لایه خارجی شبکه های متراکم و متصل به عروق خونی و لایه داخلی و عمیق بسته های کلاژن متشکل از سلول های دوقلوی شکل بافت همبند و شبکه ای از الیاف نازک و الاستیک.
روش بلفاروپلاستی شرقی با بلفاروپلاستی کلاسیک متفاوت است. در بیماران جوانتر ، هدف از این عمل ایجاد یک جفت فوقانی (“عمل جراحی پلک مضاعف”) است ، در حالی که در بیماران مسن هدف از ایجاد یا بالا آمدن برابر supratarsal و برداشتن مجدد از پوست پلک اضافی (“بلاروپلاستی آسیایی”) است