• info@avaskinclinic.com
 • 02177979660

لیفت صورت با نخ یکی از روش های جدید درمانی زیبایی صورت و جوانسازی پوست صورت می باشد. در این روش پوست صورت به آرامی توسط نخ هایی که در زیر پوست صورت گذاشته می شوند، سفت و کشیده شده و پوست صورت را به حالتی جذاب تر و جوان تر را به ارمغان می آورد. این روش برای کسانی است که تمایلی به لیفت صورت با جراحی ندارند و نمی خواهند مراحلی مانند بیهوش شدن و بستری شدن در بیمارستان را طی کنند، می تواند روش مناسبی باشد اما نباید انتظار نتایجی مانند جراحی لیفت صورت را داشته باشند. لیفت صورت با نخ دروان بهبودی کمتری نسبت به جراحی لیفت صورت دارد، ولی در واقع همانطور که گفته شد نتایج بدست آمده در مقایسه با جراحی لیفت صورت قابل قیاس نیست و ماندگاری کمتری نسبت به لیفت صورت با جراحی دارد. لیفت صورت با نخ یکی از سریع ترین روش های لیفتینگ صورت است، به طوری که مدت زمان انجام آن کمتر از ۱ ساعت می باشد و همچنین فرد بیمار می تواند در کمتر از ۴۸ ساعت به زندگی عادی خود برگردد و تمامی فعالیت های روزمره خود را انجام دهد و تا کمتر از ۲ هفته نیز زمان لازم دارد تا بافت های صورت بهمودی کامل خود را بدست آورده و دیگر اثری از جای زخم ها و… بر روی صورت باقی نماند.

 

واقعیت اینجاست که نتایج عمل لیفت صورت با نخ آن نتایجی نیست که افراد به دنبال آن هستند، از همین رو دکتر سالومه سالاریان این روش لیفت صورت را به عنوان متدی که بتواند شما را به نتایج دلخواه خود برساند، به شما پیشنهاد نمی دهند. ایشان روشهای جوانسازی صورت بدون جراحی دیگری از قبیل تزریق بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل و فیلر را به بیماران خود پیشنهاد می کنند که می تواند نتایج بهتری و با عوارض کمتری را برای شما به ارمغان آورد و این در حالی هست که هیچ کدام از این روش ها عوارض لیفت صورت با نخ را ندارند. لیفت صورت با نخ روشی برای از بین بردن چین و چروک های صورت است. با توجه به اینکه تقاضا برای روش های مراقبت از پوست روزانه رو به افزایش است، در حال حاضر از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. ماده هیالورونیک اسید نقش اساسی را در ترمیم علائم پیری پوست صورت ایفا می کند. در همین راستا لیفت صورت با نخ هایی که از جنس هیالورونیک اسید هستند (مانند نخ سیلوئت) به جراح کمک می کند که با بهره گیری از آنها قسمت هایی از صورت را که علائم پیری دارند ترمیم کند. لیفت صورت با نخ نیاز به برش جراحی ندارد و در عین حال در زمان ماندگاری در پوست باعث تحریک سنتز کلاژن در بافتهای صورت می شود. در مجموع لیفت با نخ یکی از روش های جوانسازی صورت در دسته بندی غیر جراحی و غیر تهاجمی می باشد که علاوه بر جابجایی بافتهای نرم صورت به محل اولیه خود، باعث ساخت کلاژن و باز گرداندن حجم از دست رفته صورت، توسط بافتهای طبیعی صورت می شود.

 

روش لیفت صورت با نخ

روش جایگذاری نخ آسان، سریع و مطمئن می باشد. لیفت با نخ قابل انجام بصورت سرپایی می باشد. نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و تنها در محل اولیه وارد کردن نخ های لیفت نیاز به بی حسی موضعی می باشد که معمولا برای بیماران قابل تحمل هست.
لیفت صورت با نخ قابل انجام در مطب جراح و یا اتاق عمل های سرپایی می باشد، هرچند استریل بودن محیط واجب است.
محل ورود نخ داخل پوست صورت توسط جراح با سوزن ۱۸ سوراخ می شود که محل این ورود بسیار کوچک است و در اغلب موارد هیچ نشانی از دستکاری محل باقی نمی گذارد. معمولا در هر طرف صورت یک الی سه نخ تعبیه می شود و کل زمان مورد نیاز برای لیفت صورت با نخ حداکثر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می باشد. روش لیفت با نخ های کیفیت خوب معمولا عارضه زیادی ندارد. کبودی مختصر حداکثر تا یک هفته ممکن است در بعضی افراد دیده شود. ورم بعد از جا گذاری نخ در صورت حدود دو روز طول میکشد.
فرو رفتگی کوچک پوست در محل ورود نخ لیفت داخل صورت در عرض چند روز بعد از لیفت با نخ از بین می رود. سایر نا منظمی های پوست نیز بعد از یک هفته کمتر شده و کم کم از بین می روند. نتیجه لیفت با نخ بلافاصله بعد از جایگذاری نخ در صورت قابل روئت هست البته این نتیجه مثبت روز به روز بیشتر می شود و تا سه ماه آینده به اوج اثر خود می رسد.

 

با پروسه پیری و عامل جاذبه زمین بافتهای زیر پوستی صورت افتادگی پیدا می کنند و لیگامان نگهدارنده کمپارتمان های چربی صورت شل می شوند لذا در تصمیم گیری برای جوان سازی هر فرد و انتخاب روش مناسب باید به فاکتور های مختلفی از جمله نژاد، سن بیمار، میزان افتادگی بافتهای صورت، جنس و رنگ پوست فرد و بیماری های هم زمان سیستمیک توجه کرد.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ سیلوئت یکی از محبوب ترین روش های لیفتینگ صورت با نخ است زیرا این روش به دلیل تهاجم کم، برای از بین بردن چین و چروک های صورت و کشیدن پوست صورت نیازی به جراحی ندارد. لیفت صورت با نخ سیلوئت به منظور محکم کردن پوست صورت و گردن و بالا کشیدن پوست صورت انجام می‌شود. این نوع نخ بخیه، مخروطی دوطرفه بوده و کاملاً قابل جذب می باشد. نخ سیلوئت کشش فوق العاده ای برای صورت ایجاد می کند که می تواند به جوانسازی صورت کمک شایانی بکند. با جذب شدن این نخ، کلاژن طبیعی پوست بدن جایگزین آن می شود و به همین خاطر جوانسازی پوست صورت به دست آمده، ماندگارتر خواهد بود. در کل متقاضیانی که دارای پوست سنگین تری هستند کاندیدای مناسبتری برای این نوع نخ لیفت صورت می باشند.
با اینکه لیفت صورت با نخ سیلوئت عملی با حداقل تهاجم است، با این حال احتمال بروز عوارض در این غیر اجتناب نیست. گاهی اوقات بیماران در زمان عمل لیفت صورت و یا بعد از آن ناراحتی اندکی را احساس می‌کنند، که با مصرف مسکن و یا تزریق داروی بی‌حسی مناسب در طول عمل، این ناراحتی ها حداقل می‌رسد. همچنین بیمار گاهی مواقع وجود مخروط‌ها را داخل پوست خود احساس می‌کند که این مورد نیز جایی هیچ نگرانی برای بیمار ندارد.

 

از مزایای نخ سیلوئت در لیفت صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 • بی ضرر بودن نخ ها FUT
 • زمان کم لیفتینگ صورت با این نوع نخ ها ( کم تر از ۴۵ دقیقه ) FIT
 • تهاجم بسیارر کم این نوع نخ
 • عدم جابه جایی نخ های فیکس شده در صورت

 

لیفت صورت با نخ PDO


نخ pdo از الیاف کاملا طبیعی است که از چند رشته به هم پیچیده شده تشکیل شده است. در واقع نوعی نخ قابل‌جذب که به‌ محض ورود به بافت‌های زیرین پوست بدن باعث تجمع و تکثیر سلول‌های فیبر وبلاست در پیرامون خود شده و بعد از مدتی در بدن تجزیه و حل می شوند. سال هاست که از این الیاف در جراحی های مختلف مانند قلب و عروق، چشم پزشکی، زنان و زایمان نیز استفاده می شود.
لیفت صورت با نخ PDO بسیار سریع و در یک جلسه انجام می گردد، بدون نیاز به بیهوشی و جراحی ، بدون داشتن عوارض و حساسیت. اصولاً هرجایی که نیاز به استحکام و انسجام در عین بی‌خطری و بی‌ضرر بودن است از این نوع نخ استفاده می شود زیرا هیچگونه ایجاد تب و عفونتی را در پی نخواهد داشت که این موضوع برای بیماران بسیار مهم است. استفاده از نخ PDO در لیفتینگ صورت باعث تحریک کلاژن سازی شده که باعث جوانسازی پوست صورت می شود. این نخ ها کاملا بی ضرر و کاملا سازگار با بدن بوده و از افتادگی پوست جلوگیری کرده و موجب استحکام و نوسازی در پوست می شوند.

از مزایای نخ pdo در لیفت صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خاصیت تب زایی و ایجاد عفونت به همراه ندارد . FUT
 • جوانسازی کامل پوست با تحریک کلاژن سازی FIT
 • عوارض و خطرات بسیار کم
 • بدون نیاز به بیهوشی و جراحی
 • تعداد جلسات بسیار کم ( در یک جلسه حتی )
 • قابلت جذب توسط بدن
 • دوره بهبودی کم

لیفت صورت با نخ خاردار


نخ خاردار یکی دیگر از انواع نخ های مورد استفاده در روش لیفت صورت با نخ است. از لیفت صورت با نخ خاردار به منظور بالا کشیدن پوست صورت و بدن استفاده می‌شود. عموما نخ خاردار بیشترین کاربرد را برای از بین بردن خطوط اندوه، خطوط خنده و همچنین از بین بردن ترک‌های پوستی دارد، هر چند که از این نخ برای کشیدن پوست گردن، پیشانی، لیفت ابرو و گونه نیز استفاده می‌شود. امکان عبور دادن آسان آن از درون بافت پوست و انعطاف پذیری و مقاومت کششی بسیار بالا، از دلایلی هستند که از این نخ به عنوان یکی از بهترین گزینه های موجود برای عمل‌های زیبایی یاد می شود.
لیفت با نخ خاردار روشی است با تهاجمی کم که با تحریک فیبروبلاست موجب تولید کلاژن شده و باعث سفت و کشیده شدن پوست می شود. نخ خاردار پس از گذشت چند ین هفته در درون بدن حل و کاملا تجزیه می‌شود و کوچکترین ذره‌ای از آن باقی نمی‌ماند، به همین دلیل هیچ اثر جانبی ناخواسته‌ای نیز بروز نمی‌یابد و به همین دلیل این نخ یکی از ایمن ترین نخ های مورد استفاده در کلیه اعمال جراحی ، مخصوصا جراحی های زیبایی می باشد.
استفاده از نخ خاردار در لیفت صورت ناراحتی و درد بسیار ناچیزی را در خواهد داشت. سوزن‌های فوق العاده ظریف مورد استفاده در لیفت صورت با نخ خاردار نیز حداقل ناراحتی را ایجاد می‌کنند.
مانند دیگر روش های کشیدن پوست صورت با نخ، احتمال ورم، کبودی و عفونت وجود دارد اما معمولا کبودی یا ورم بسیار جزیی و در محدود محل تزریق روی می دهد که در صورت بروز یافتن پس از چند روز فروکش می‌کند. همچنین خونریزی بعد از عمل هم در موارد انگشت شمار بروز می‌یابد که منجر به ایجاد توده‌های کوچک در زیر پوست می‌شود که طی یک دوره زمانی چند روزه تا چند هفته‌ای از بین می‌رود.

از مزایای لیفت صورت با نخ خاردار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کمترین میزان آسیب رسانی به پوست FUT
 • روش تهاجمی کم FIT
 • یکی از ایمن ترین نخ های مورد استفاده
 • عوارض و ناراحتی بسیار اندک
 • بدون نیاز به بیهوشی و جراحی
 • انعطاف پذیری و مقاومت کششی بسیار بالا
 • قابلت جذب توسط بدن

 

لیفت صورت با نخ کاگ


این نخ از لحاظ جنس و کیفیت با دیگر نخ های ذکر شده در بالا فرق چندانی نداشته ولی دارای خارهایی است که می توانند در پوست بدن فرو رفته وچسبندگی بهتری ایجاد کرده و در عین حال قابلیت بالا کشیدن و لیفت کردن آنی را نیز به عمل می آورد. البته نتایج بدست آمده در استفاده از این نوع نخ، با لیفت صورت با نخ سیلوئت قابل مقایسه نیست ولی درحد قابل قبولی تغییرات را ایجاد می کند. این نخ نسبت به دیگر نخ ها کمی گران تر می باشد ، به همین دلیل استفاده از این نوع نخ به خود بیمار واگذار می شود.

سوالات متداول لیفت صورت با نخ
آیا لیفت صورت با نخ مختص سن خاصی است ؟

برای به دست آوردن بهترین نتایج پیشنهاد می شود افراد بالای ۴۰ سال سن از این روش جوانسازی صورت استفاده کنند، اما اگر شرایط جسمانی شما خوب باشد و مشکل خاصی هم نداشته باشید، جای هیچ نگرانی نیست ، زیرا شما می توانید در سنین بالای ۶۰ سال هم از این روش زیبایی و جوانسازی صورت استفاده کرده و جوانی را به صورت خود دوباره باز گردانید.

امکان لیفت در چه ناحیه هایی وجود دارد؟


در کل تمام صورت می تواند با تکنیک لیفتینگ صورت با نخ بازسازی شود٬ اما اگر دقیق تر بخواهیم بگوییم، ابروها، گونه ها، پیشانی، قسمت فک، گردن و … را می توانید با کمک یک پزشک متخصص لیفت کنید.

چه افرادی مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ هستند؟


مهم ترین فاکتور برای تصمیم گیری و انتخاب روش لیفت صورت ، بررسی صورت بیمار از نظر نوع پروسه پیری می باشد. بطور خلاصه پروسه پیری در قسمت میانی و تحتانی صورت به انواع زیر تقسیم می شود که شامل هیپوتروفیک (کاهش و تحلیل نسج)، هیپوتروفیک بهمراه پتوتیک (کاهش و افتادگی همزمان نسج)، هیپرتروفیک بهمراه پتوتیک (افزایش نسج بهمراه افتادگی). در مواردی که نمایش پیری صورت در فرد بصورت هیپوتروفیک باشد لیفت با نخ نتیجه مثبت دارد. در افرادیکه هیپوتروفیک و پتوتیک هستند می توان لیفت با نخ و تزریق چربی و فیلر همزمان را مد نظر قرار داد. ولی در افرادیکه نمایش پیری صورت به صورت هیپرتروفیک پتوتیک می باشد بهتر است اقدام به جراحی لیفت صورت کنیم چرا که معمولا این دسته از بیماران از نتایج لیفت با نخ راضی نیستند. در مجموع افراد با پوست های نرمال (نه نازک و نه ضخیم) و با نامنظی خفیف تا متوسط در لبه فک تحتانی و میزان کم تا متوسط پوست اضافه در قسمت تحتانی صورت کاندید بهتری برای انجام لیفت صورت با نخ هستند.

 

چه افرادی مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ نیستند؟

افرادی مناسب برای انجام کشیدن پوست صورت با نخ نیستند که در گذشته از فیلر های دائمی در صورت استفاده کرده اند و یا افراد زیر ۱۸ سال و زنان باردار و شیرده و وجود بیماری پوستی در صورت و در محل و یا اطراف محل وارد کردن نخ و افراد با بیماری های اتوایمیون و یا حساسیت شناخته شده به مواد و فیلر های تزریقی کاندید مناسب برای لیفت با نخ نمی باشند.

عوارض لیفت صورت با نخ


لیفت صورت با نخ اگر توسط جراح با تجربه و متخصصی انجام شود، می تواند یک عمل بسیار ایمن و بدون خطر باشد. با این حال پس از کشیدن پوست صورت با نخ نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض وجود دارد. شایع‌ترین عوارض احتمالی لیفتینگ صورت با نخ به شرح زیر است:

 • درد و تورم FUT
 • قرمزی و کبودی ناحیه کاشت نخ لیفت FIT
 • احساس خارش
 • عفونت ناحیه عمل شده
 • حساسیت به لمس و درد شدید
 • حس نداشتن ناحیه درمان شده

سابقه پزشکی و شرح حال بیمار در جلسه مشاوره و معاینه پیش از عمل بررسی می شود تا این اطمینان حاصل شود که وی کاندیدای مناسبی برای کشیدن پوست صورت با نخ است. اگر چه این روش تقریباً بدون درد است، اما گاهی اوقات با توجه به ناحیه تحت درمان و میزان نخ مورد استفاده، از آمپول بی‌حسی موضعی یا پماد استفاده می‌شود تا عمل به هیچ وجه برای بیمار آزار دهنده نباشد.

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت با نخ

 

 • استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی. FUT
 • مسکن در موارد وجود درد. FIT
 • عدم انجام امور دندانپزشکی در طی هفته اول بعد از جاگذاری نخ.
 • عدم انجام ماساژ و امور زیبایی روی صورت در طی هفته اول.
 • پرهیز از انجام فعالیت های ورزشی سنگین با احتمال برخورد با دیگران در طی هفته اول.
 • دو هفته اول بصورت طاق باز بخوابید.
 • در موارد انجام لیفت نخ در گردن استفاده از بالشهای گردنی مخصوص سبیه تعل اسب در طی شب و خوابیدن ضروری است.