لیزر موهای زائد

اگر از سالن‌های اپیلاسیون، تیغ ژیلت، موبر و دستگاه اپلیدی خسته شده‌اید و در پوست بدنتان موهای زیر پوستی و جوش‌های زیادی ایجاد شده است و به‌دنبال روشی مناسب و دائمی می‌گردید، لیزر موهای زاید راه‌حل مورد نظر شما است. لیزر موهای زائد از بین بردن موهای زائد و ناخواسته بدن با قرار گرفتن پوست در معرض نور و پالس‌های لیزر می‌باشد . اشعه لیزر، فولیکول‌ها و ریشه موهای زائد را حذف می‌کند. لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی می‌باشد که باعث از بین رفتن پیاز مو شده و موهای بدن را کاهش و از رشد آن جلوگیری می‌کند.
در طی لیزر موهای زاید، بدن باید کاملا ریلکس و آرام باشد و از عینک محافظ چشم استفاده شود. در طی درمان، فرد ممکن است کمی احساس سوزش و گرما کند که طبیعی است ولی دستگاه‌های حرفه‌ای از تکنولوژی‌هایی استفاده می‌کنند که این گرما را از بین برده و بدون ایجاد اختلال در فرآیند درمان، باعث خنک شدن ناحیه تحت درمان می‌شوند. با توجه به وسعت ناحیه، زمان انجام لیزر نیز متفاوت است. یعنی برای قسمت‌های وسیع تر زمان بیشتری نیاز است. مثلا لیزر پشت پاها ۴۵ دقیقه و لیزر ناحیه بیکینی ۲۰ دقیقه طول می کشد.
استفاده از این روش در افراد بالای ۱۷ سال مناسب می‌باشد و بیشتر برای افرادی مناسب است که پوست روشنی دارند و موهای زاید آنها ضخیم و تیره است.
در مورد زنان باردار به دلیل احتمال استرس اثرات سوء آن در بارداری، توصیه نمی‌شود.
همچنین توصیه می‌شود برای لیزر به روش صحیح به مراکز معتبر دارای مجوز بهداشت و درمان که زیر نظر پزشک متخصص پوست اداره می‌شود مراجعه فرمایید.

کلینیک تخصصی پوست و مو آوا، مجهز به دستگاه الکساندرایت محصول شرکت سایناشور امریکا است.

دستگاه لیزر الیت پلاس (+Elite) با به کارگیری دو لیزر، ان‏ دی ‏یگ (Nd:YAG) با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر، ایده‏ آل برای کلیه تایپ‏ های پوستی از روشن تا تیره و برنزه، همچنین لیزر الکساندرایت (Alexandrite) با طول موج ۷۵۵ نانومتر با قابلیت جذب بالا در ملانین، از جمله جدیدترین دستگاه های ساخت شرکت سایناشور (Cynosure) امریکا، به شمار می‌آید. اندازه متنوع هندپیس های دستگاه (۳-۵-۷-۱۰-۱۲-۱۵ و ۱۸ میلیمتر) در کنار قابلیت تنظیم عرض پالس، طول موج، سطح انرژی و فرکانس تابش اشعه لیزر، امکانات قابل توجهی از جمله تنظیم عمق نفوذ، تنظیم سرعت و انتخاب شیوه درمان را با توجه به نیاز خاص هر بیمار، به کاربر می ‏دهد.
الیت پلاس بنا به درخواست مشتری و به صورت انتخابی، قابل ارتقا به هندپیس‏ های ۲۰، ۲۲ و ۲۴ میلی‏متری می باشد که باعث افزایش سرعت درمان خواهد شد. این دستگاه دارای تائیدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) و استاندارد طلایی لیزر در رفع موهای زائد، ضایعات عروقی و ضایعات پیگمانته می باشد.
سیستم کولینگ به کار برده شده در دستگاه‏ لیزر الیت پلاس ساخت کمپانی Zimmer آلمان بوده که با تولید جریان هوای خنک تا دمای ۳۰- سانتیگراد، بدون تداخل در عملکرد لیزر و هیچ ‏گونه هزینه جانبی و مصرفی برای مرکز، باعث خنک شدن ناحیه تحت درمان و جلوگیری از درد و آسیب ‏های حرارتی می شود.

سوالات متداول

سوال ؟
پاسخ
سوال ؟
پاسخ
سوال ؟
پاسخ
سوال ؟
پاسخ
سوال ؟
پاسخ